نقش مربی در ورزش های الکترونیک :

در ورزش های الکترونیک نیز مانند ورزش های سنتی به یک مربی نیاز است تا تیم در برابر رقیبان خود بتواند عملکرد مناسبی داشته باشد.

مربیان از نزدیک با تیم کار می کنند و به آنها انگیزه می دهند و نقاط ضعف و قوت را برای بازیکنان گوشزد می کنند تا مطمئن شوند بازی را به بهترین نحو ممکن به پیش خواهند برد.

یکی مربی استراتژی های بازی را تبیین کرده و حریفان و عملکردهای آنها را تجریه تحلیل می کند تا بتواند مسابقات را به بهترین نحو ممکن به پیش ببرد.

مربی مسئول عملکرد تیم است این عملکرد شامل افزایش مهارت های فردی بازیکنان، انسجام تیم، استراتژی های درونی بازی، مسئولیت انگیزشی و نظم در تیم خواهد بود.

یک مربی موفق باید همزمان یک روانشناس خوب هم باشد، تا بتواند در بسیاری از جاهایی که تیم دچار ضعف شده است مشاوره دهد.

در میان مربیان تحلیگر هم وجود دارد که به عنوان یک مشاور برای مربی و بازیکنان ایفای نقش می کند.

تحلیلگران متخصصانی هستند که توانایی جمع آوری اطلاعات و آنالیز آنها را همراه با آماردارند و می توانند با استفاده از این داده ها بازیکنان تیم را آموزش دهند و در بازی سازی نقش موثری ایفا کنند.

تحلیلگران تیم معمولا با مربیان کار می کنند تا تولید کننده استراتژی باشند و نقاط قوت و ضعف را تجزیه و تحلیل کنند و این موضوع را به بازیکنان انتقال دهند تا بهترین نتیجه را از آنها بگیرند. اما در برخی مواقع مسئولیت و وظایف مربیگری و تحلیل بازی ها و بازیکنان حریف بر عهده خود شخص است.

اگر می خواهید به یک گیمر حرفه ای تبدیل شوید به چه مهارتهایی نیاز دارید؟

اگر قصد دارید در یک بازی به یک حرفه ای تمام عیار تبدیل شوید شما نیاز به درک کامل از قوانین و پیچیدگی های یک بازی خاص دارید. در وهله اول باید بتوانید بازی را در سطح معقولی اداره کنید.

یک گیمر حرفه ای باید در جریان تغییرات بازی بتواند آرامش خود را حفظ کند و جوانب مثبت بازی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد.

به طور کلی مثبت اندیشی و داشتن آرامش همراه با تجزیه و تحلیل دقیق را یاد بگیرید چون در طول بازی برای شما بسیار مفید خواهد بود.

در ادامه این سری آموزش گیمر حرفه‌ای شدن با هم ببینیم که گیمرها به چه گجت‌ها، ابزار و سخت افزارهایی نیاز دارند. همراه ما باشید.