آموزش کلش رویال clash royale آکادمی پردیتور

مقاله آموزشی CLASH ROYALE

 

 

کلش رویال یکی از پردرآمدترین بازی های فروشگاه App  است که در آن شاهد نبرد آنلاین چند نفره هستیم. این بازی توسط کمپانی سوپر سل ساخته شده است .در این بازی شما در دوئل های نفس گیر به نبرد با دشمنانتان می پردازید.

اگر شما هم تازه به دنیای بازی کلش رویال وارد شده اید، ابتدای بازی کمی سخت به نظر می رسد که در آن قوانین زیادی وجود دارد اما با ادامه این بازی دیدگاه شما نسبت به آن کلا تغییر می کند و می توانید با ورود به آن از دنیای مهیج و پر از چالش آن لذت ببرید.

شما در این بازی با استفاده از یک عرشه هشت کارته، واحدهای مختلف خود را به میدان نبرد می برید در حالی که سعی دارید از برج های خود مراقبت کنید در صدد از بین بردن سه برج حریف هستید.

هر دور این نبرد 3 دقیقه طول می کشد و هر بازیکنی که بیشترین برج را ببرد برنده مسابقه خواهد بود. این بازی استراتژیک، دارای یک بخش به نام مبارزات است که می توانید در صورت پیروز شدن از مزایا و غنایم بدست آمده استفاده کنید اما پیروزی در این مبارزات چالش های مختص خود را دارد و برای به دست آوردن نتیجه دلخواه باید تجربه لازم را بدست آورید و در حین بازی به جزئیات اهمیت بیشتری قائل شوید.

اگر قصد دارید به یک بازیکن حرفه ای تبدیل شوید پیوستن به یک کلن برای شما اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند و این امر برای شما زمانی مقدور خواهد شد که به کینگ لول 3 برسید.

از جمله مزایای پیوستن به یک کلن این است که، کارت های مورد علاقه خود را به سرعت لول آپ کرده و طلا و امتیازات بیشتری را برای کینگ خود بدست بیاورید، این امر می تواند شانس ارتقا شما به لول های بالاتر را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

همچنین از مزایای دیگر کلن امکان برقراری ارتباط با سایر دوستانتان که در کلن حضور دارند، است که می توانید از طریق آن، از نحوه بازی و استفاده از استراتژی های مختلف در نبردهای متفاوت کمک بگیرید.

 

خلاصه ای از بازی کلش رویال

بنای این بازی زیبا و مهیج بر اساس یک بازی تن به تن، در میدان نبردی به نام Arena گذراده شده است. در این بازی دو نفر با استفاده از کارت هایی که در اختیار دارند، با بکاری گیری استراتژی های متفکرانه خود می توانند بر حریف خود در میدان نبرد پیروز شوند.

هر شخص برای نبرد تنها می تواند 8 کارت انتخاب کند و هر کارتی که برای مبارزه در میدان نبرد انتخاب می کند ویژگی های منحصر به فردی دارد و میزان جان و قدرت آسیب رسانی مشخصی برای هر کارت در نظر گرفته شده است.

در کلش رویال زمین بازی از دو قسمت تشکیل شده است و هر قسمت مربوط به یک نفر است و هر قسمت دارای 3 برج، که 2 برج آن برای شاهدخت و یک برج برای پادشاه است. هر کسی که بتواند در هنگام نبرد بیشترین برج ها را تخریب کند پیروز میدان خواهد شد.

وقتی که شما در یک میدان نبرد به عنوان پیروز میدان معرفی می شوید یک صندوق به شما تعلق می گیرد. این صندوق ها با یکدیگر متفاوت بوده و کارت های متفاوتی از این صندوق ها بدست می آید که شما می توانید آنها را ارتقا دهید.

شما در طول بازی می توانید کارت های جدیدی بدست بیاورید در این قسمت از مطلب قصد داریم همه کارت ها را برای شما معرفی کنیم:

در بازی کلش رویال، کارت ها در 4 دسته قرار دارند این دسته ها شامل موارد زیرا است.

دسته عادی (Common)، کمیاب (Rare)، حماسه ای (Epic)، افسانه ای (Legendary)  و به 12 میدان نبرد متفاوت (کمپ تمرینی از این قاعده مستثنی است) تقسیم بندی می گردند.

 

 

 کمپ تمرینی (training camp)

دسته عادی (common):

 • مینیون ها (Minions) این پرنده درنده کوچک و سریع در عین حال دوست داشتنی، یکی از کارت هایی است که در همان ابتدای بازی با آن آشنا می شوید. این پرنده های کوچک با سرعت بالا حرکت می کنند ولی در میدان نبرد خون یا جان(Hitpoint) بسیار کمی دارند. در هر بار احضار سه مینیون حضور خواهند داشت که رنج یا دامنه نسبتا پایینی دارند و خون کم یا به عبارت ساده تر جان کمی دارند و میزان آسیب رسانی آنها به صورت متوسط ارائه شده است و میزان اکسیری که برای نبرد نیاز دارند 3 اکسیر است.
 • کارت تیر(Arrow) ، که در ابتدای بازی با آن سرو کار خواهید داشت و به صورت منطقه ای دشمنان خود را تحت تاثیر قرار می دهد و رنج قدرت آن در حد متوسط هست و برای استفاده از آنها در میدان نبرد باید سه اکسیر پرداخت شود.
 • کارت کماندار(Archer)، نیز که جزء اولین کارت هایی است که در ابتدای بازی در اختیار شما قرار می گیرد که قابلیت حمله به نیروهای زمینی و هوایی را دارد. برای اینکه این سرباز در ابتدای بازی برای شما در میدان نبرد بجنگد شما به 3 اکسیر نیاز خواهید داشت.
 • کارت شوالیه (King )، یک سرباز بسیار قدرتمند است در سایت کلش رویال از آن به عنوان پسر عموی متمدن بربرین ها یاد شده است و به دلیل داشتن سیبل، لقب شوالیه را به خود گرفته است و برای استفاده از آن 3 اکسیر باید پرداخت شود.

دسته کمیاب(Rare):

 • کارت جاینت (Giant) ، این سرباز عظیم الجثه که خون زیادی دارد فقط ساختمان های دشمن را مورد هدف قرار می دهد. هزینه ای که برای استفاده از آن در میدان نبرد لازم دارید 5 اکسیر است.
 • کارت تفنگدار (Musketeer) ، به وفور از آن استفاده می شود. این سرباز در مراحل اولیه بازی کاربرد زیادی دارد. محدوده اتک آن 6 مربع بوده و با صرف کردن 4 اکسیر می توانید از آن استفاده کنید.

کارت مینی پکا (Mini P.E.K.K.A)، این سرباز آهنی که نسبت به پکا از سرعت بالا و جان کم تری برخوردار است در کمپ تمرینی بازی کلش رویال آنلاک می شود. برای استفاده از آن نیاز به 4 اکسیر دارید.

دسته حماسی(Epic):

 • کارت بی بی دراگون (Baby Dragon) ، در صورت خوش شانسی، شما به زودی این کارت را بدست خواهید آورد این دراگون با پرداخت 4 اکسیر می تواند برای شما خدمت رسانی کند.
 • کارت ارتش اسکلت (Skeleton Army)، تا مراحل بسیار بالاتر با شما همراهی خواهد کرد. هزینه لازم برای استفاده از آن 3 اکسیر است.
 • کارت دیوار شکن ها (Wall Breakers)، شامل دو نیرو است که با سرعت بسیار زیاد ساختمان های دشمن را مورد هدف قرار می دهد. این سربازها خون بسیار کمی داشته و از قدرت نسبتا کمی برخورداند. برای استفاده از آنها شما نیاز به 2 اکسیر خواهید داشت.

 

 استادیوم گوبلین (Goblin Stadium)

دسته عادی(common):

 • کارتی که باعث احضار سه گوبلین نیزه به دست می شود و نیزه ها را به سمت دشمنان زمینی وهوایی پرتاب می کنند که برای استفاده از آنها شما نیاز به 2 اکسیر خواهید داشت.

دسته کمیاب(Rare):

 • کارت کلبه گوبلین ها (Giblin Hut) در واقع یک بخش از بازی کلش رویال است که باعث ایجاد ساختمان اسپاونر (Spawner) یا همان تولید کننده سربازهای گوبلین می شود. در این ساختمان هر 4.9 ثانیه یک گوبلین نیزه دار ایجاد می گردد. برای استفاده از این کارت ملزم به پرداخت 5 اکسیر هستید.
 • هوگ رایدر(Hog Rider)، یک سرباز سریع خوک سوار است که اهداف مورد حمله او را ساختمانها تشکیل می دهند و قادر است از روی رودخانه بپرد. این سرباز ملازم ملکه بوده و قدرت آسیب رسانی آن در حد متوسط است و تنها وظیفه آن آسیب رساندن به ساختمان های دشمن تعریف شده و هیچ کاری با سربازان دشمن ندارد. هر بازیکن برای استفاده از این سرباز باید 4 اکسیر را مصرف کند.

دسته حماسی(ٍEpice):

 • کارت بشکه گوبلین ها (Goblin Barrel)، یک کارت جالب است که داخل آن سه گوبلین خنجر بدست حضور دارند و زمانی که به سمت تاور و یا سربازهای دشمن پرتاب می شود این بشکه شکسته و سه گوبلین از آن خارج می شوند. برای استفاده از آن به 3 اکسیر نیاز دارید.
 • کارت شکارچی (Hunter)، این مرد با سیبل و ابروهایی کلفت و با تفنگی که در اختیار دارد با شلیک به سمت دشمنان، شما را در رسیدن به اهدافتان یاری خواهد کرد. این سرباز شکارچی برای نبرد به 4 اکسیر نیاز دارد.

 

گودال استخوان (Bone Pit) 

کارت عادی(common):

 • کارت بمبر(Bomber)، خون بسیار کمی دارد و میزان دمیج آن در حد متوسط است. این سرباز را که به عنوان یک سرباز دور زن می شناسند پس از انفجار باعث آسیب رسانی به نیروهای دشمن تا یک محدود متوسط می شود که برای احضار آن شما نیاز به 3 اکسیر دارید.

دسته کمیاب(Rare):

 • کارت سنگ قبر(Tombstone)، این کارت که عملکردی شبیه به کارت کلبه گوبلین ها دارد باعث ساخته شدن اسکلت هایی در این کلبه، در یک بازه زمانی مشخص می شود. کارت سنگ قبر در آرنای 2 (Arena 2) یا همان بون پیت آنلاک می شود و برای استفاده از سنگ قبر شما نیاز به 3 اکسیر دارید.
 • کارت والکری (Valkyrie)، یکی از سربازان پرطرفدار بازی کلش رویال محسوب می شود. این سرباز تبر به دست با چرخاندن تبر به دور محور خود باعث آسیب رساندن به سربازان دشمن می شود. برای استفاده از آن شما به 3 اکسیر نیاز دارید

دسته حماسی(ٍEpice):

 • کارت غول اسکلتی (Giant Skeleton)، این کارت در آسیب رسانی و تخریب کردن ساختمان های دشمن می تواند نقش بسیار فعالی داشته باشد. همچنین با بمبی که در دست خود حمل می کند یک سرباز از جان گذشته محسوب می شود. استفاده از این سرباز در میدان نبرد، 6 اکسیر برای شما هزینه در بر دارد.
 • کارت جادوگر (Witch) درطول بازی می تواند به عنوان یک مهره کلیدی به نقش آفرینی بپردازد. این جادوگر قادر است تا اسکلت هایی را به مرور زمان احضار نماید. رنج اتک هایی که می تواند در هنگام نبرد داشته باشد 5 مربع است. شما با صرف 5 اکسیر می توانید از این جادوگر در میدان نبرد استفاده کنید.

 گود بربرین ها(Barbarian Bowl)

دسته عادی(common):

 • کارت توپ(cannon)، که وظیفه آن حمله به نیروهای دشمن با استفاده از پرتاب مستقیم توپ به سمت آنها است و برای استفاده از این کارت شما باید 3 اکسیر پرداخت کنید.
 • کارت بربرین(Barbarians)، شما با هر بار احضار 4 بربرین خواهید داشت که میزان خون و دمیج نهایی آنها در حد متوسط است و برای اینکه در میدان نبرد حظور داشته باشند باید 5 اکسیر پرداخت شود.

دسته کمیاب(Rare):

کارت بتل رم (Battle Ram)  که در اصل دو بربرین است، یک چوب نوک تیز را حمل می کند و از آن برای ضربه زدن به ساختمان های دشمن استفاده می کند. این سرباز در هر بار ضربه آسیب های جدی به ساختمان های دشمن وارد می آورد. البته بعد از این که بتل رم توسط دشمن نابود شد دو بربرین با شمشیر ظاهر شده و به نبرد با دشمن ادامه می دهند. میزان دمیج و خون متوسطی دارد و در هر بار نبرد برای استفاده از آن به 4 اکسیر نیاز خواهید داشت.

3 – دسته حماسی(ٍEpice):

 • کارت بشکه بربرین ها (Barbarian Barrel)، عملکرد این کارت همانند کارت بشکه گوبلین ها است و بیشتر اوقات برای از بین بردن دسته اسکلتها از آن استفاده می شود و برای استفاده از آنها باید 3 اکسیر پرداخت کنید.
 • کارت گولم (Golem) ، شاید از جان سخت ترین سربازهای بازی کلش رویال است و به شکل یک صخره سنگی نشان داده می شود، با اینکه سرعت نسبتا کمی دارد ولی به دلیل داشتن جان زیاد می تواند نقش موثری در میدان نبرد ایفا کند.

 

 محل بازی پکا (P.E.K.K.A.S PlayHouse) 

1-دسته عادی(common):

 • کارت زپ (Zap)، این کارت اسپلی است که به صورت صاعقه وارد میدان می شود و باعث آسیب رسانی به نیروهای دشمن می گردد میزان تاثیر گذاری و محدود تاثیر آن کم است، می توانید از این کارت با پرداخت 2 اکسیر استفاده نمایید.
 • کارت گله مینیون ها(Minion Horde) ، از این کارت برای از بین بردن نیروهای قوی دشمن استفاده می شود. در هربار احضار این پرنده، شش مینیون در میدان نبرد حاضر می شود جان آن بسیار ناچیز و قدرت آسیب رسانی آن در حد متوسط است. برای استفاده از این پرنده شما باید 5 اکسیر پرداخت کنید.

دسته کمیاب (Rare):

 • کارت مگا مینیون (Mega Minion) در اصل یک مینیون قدرتمند است و دمیج نسبتا خوبی دارد که می تواند به عنوان یک سرباز در عرشه یا دک (Deck) به نبرد بپردازد.

این سرباز زره پوش بوده و کمی بزرگ تر از مینیون ها است. برای اینکه این سرباز را در میدان نبرد همراه خود داشته باشید باید 3 اکسیر پرداخت کنید.

دسته حماسی(Epice):

در این دسته کارتهایی نظیر صاعقه (Lightning) و کارت

 • پکا (E.K.K.A)، این کارت با اینکه سرعت نسبتا پایینی دارد اما ضربه های که به سربازان و ساختمان های دشمن وارد می کند باعث پیشرفت شما و نابودی دشمن می شود. برای به خدمت گرفتن این سرباز در میدان نبرد به 7 اکسیر نیاز خواهید داشت.

دسته افسانه ای (Legendary)

 • کارت معدنچی(Miner)، که از آن در هر قسمت از مپ می توانید استفاده کنید و با زدن تونل و از زیر زمین به دشمن حمله می کند و برای اینکه بتوانید از آن استفاده کنید باید 3 اکسیر پرداخت کنید.
 • کارت لاوا هاند (Lava Hound)، یک پرنده با نقاط ضعف بالاست و میزان آسیب رسانی آن کم است و پس از مرگ به 6 پرنده کوچک تبدیل می شود که مقدار جان آنها بسیار ناچیز است. فقط به ساختمان های دشمن حمله می کنند، برای اینکه این پرنده را در میدان نبرد به خدمت بگیرید برای شما 7 اکسیر هزینه خواهد داشت.

 

دره طلسم (ُSpell Valley )

دسته عادی(common):

 • کارت خفاش ها(Bats)، این کارت به عنوان یک نیروی ارزان هوایی است که با استفاده از این نیرو شما 5 خفاش در اختیار خواهید داشت که میزان جان و قدرت آسیب رسانی متوسطی دارد. با پرداخت 2 اکسیر می توانید از آن استفاده نمایید.
 • کارت روح آتشین(Fire Spirits) ، این کارت باعث احضار 3 گلوله آتشین می شود و آن را برای از بین بردن نیروهای زمینی مورد استفاده قرار می دهند. این کارت مهاجم برای نبرد به 2 اکسیر نیاز دارد.

دسته کمیاب (Rare):

کارت های کوره (Furance)

 • کارت ویزارد (Wizard)، این جادوگر را می توان یکی از پرطرفدارترین کارت ها در کلش رویال معرفی کرد که هم می تواند به عنوان یک نیروی موثر برای دفاع و هم برای حمله عیله اهداف دشمن در میدان نبرد مورد استفاده قرار بگیرد.

این جادوگر جوان که به عنوان یک سرباز پیاده شناخته می شود، می تواند گلوله های آتشین را به سمت دشمن خود پرتاب کند. استفاده از این کارت موثر می تواند عرشه یا دک شما را به مقدار زیادی تقویت نمای .

دسته افسانه ای(Legendary):

در این دسته کارت هایی جادویی حضور دارند و شامل کارت های :

 • کارت مجیک آرچر(Magic Archer)، که یک سرباز کماندار با تیرهای جادویی، با نقطه ضعف متوسطی که دارد آسیب کمی وارد می کند. برای استفاده از این سرباز کماندار باید 4 اکسیر پرداخت کنید.

کارگاه کارگران (Builders Workshop)

دسته عادی(common):

 • کارت خمپاره انداز (Mortar)، یک کارت دفاعی قدرتمند، که برای از بین بردن نیروهای زمینی دشمن به کار میرود که جان و قدرت آسیب رسانی آن در رنج متوسط قرار دارد. اگر نیروهای زمینی زیاد نزدیک شوند قادر به دفاع از خودش نیست برای استفاده از آن شما باید 5 اکسیر را پرداخت کنید.
 • کارت بشکه اسکلت (Skelehton Barrel)، یکی از نیروهای هوایی است که میزان آسیب رسانی آن به برجک های دشمن بسیار زیاد است. برای احضار باید 3 اکسیر پرداخت کنید.

دسته کمیاب(Rare):

 • ماشین پرنده (Flying Machine)، این ماشین برد نسبتا زیادی داشته و با توجه به این که دارای برد بالایی است می تواند سربازان دشمن را از یک فاصله نسبتا غیر قابل دسترس مورد هدف قرار دهد. برای استفاده از این ماشین شما نیاز به 4 اکسیر خواهید داشت.

ماشین پرنده(Flying Machine) در این دسته جای گرفته اند.

دسته حماسی(Epice):

 • کارت بالون (Balloon)، یک سرباز پرنده است که به تاورهای دشمن حمله کرده و آنها را از بین می برد. سرعت این بالون ها کم بوده ولی در عین حال دمیج نسبتا زیادی دارد و با صرف 5 اکسیر می توانید آن را به خدمت بگیرید.

دسته افسانه ای(Legendary):

 • کارت لاگ(The Log)، یک تکه چوب که سرنیزه هایی بر روی آن نصب شده است. وقتی که به سمت نیروهای دشمن روانه می شود به آنها آسیب وارد کرده و یا آنها را از بین می برد. این کارت ارزان قیمت بوده و شما برای استفاده از آن در میدان نبرد تنها به 2 اکسیر نیاز دارید.
 • کارت اژدهای دوزخ (Inferno Dragon)، این پرنده کوتا برد، دارای نقاط ضعف متوسط است. برای استفاده از آن در میدان نبرد به 4 اکسیر نیاز دارید. میزان خسارتی که به هدف وارد می کند با گذشت زمان زیاد می شود چون روی یک هدف تمرکز می کند.

 

آرنای سلطنتی (ROYAL ARENA)

دسته عادی (common):

 • کارت غول سلطنتی(Royale Giant)، یک سرباز با جان زیاد و سرعت کم، برای از بین بردن تاورهای دشمن مورد استفاده قرار می گیرد. این سرباز دور زن، برای اینکه در میدان نبرد بجنگد برای احضار آن 6 اکسیر پرداخت کنید.

دسته کمیاب(Rare):

 • رویال هوگ (Royal Hogs) در آرنا 7 (Arena 7 ) آنلاک می شود. از چهار گراز دوست داشتنی با کلاه های ایمنی تشکیل شده که می توانند از رودخانه مپ پرش کرده و ساختمان ها را مورد هدف قرار دهند. برای بهره مندی از این گراز ها شما نیاز به 5 اکسیر دارید.
 • کارت تفنگدار(Musketeer) ، کارتی است به وفور از آن استفاده می شود. این سرباز در مراحل اولیه بازی کاربرد زیادی دارد. محدوده اتک آن 6 مربع بوده و با صرف کردن 4 اکسیر می توانید از آن استفاده کنید.

دسته حماسی(Epice):

 • کارت شاهزاده تاریکی (Dark Prince)، یک شوالیه جسور با قابلیت شارژ و دمیج زیاد است و برای استفاده از آن در میدان نبرد باید 4 اکسیر را صرف کنید.
 • کارت نگهبان ها (Guards)، در هر بار استفاده از این کارت 3 اسکلت مجهز به زره و کلاه خود آهنی  احضار می شود. جان این سربازان اسکلتی کم است و بیشتر به عنوان یک گارد دفاعی از آن استفاده می گردد و برای به خدمت گرفتن این سربازان اسکلتی شما نیاز به 4 اکسیر دارید.

دسته افسانه ای(Legendary):

 • کارت شاهزاده(Princess)، به تنهایی مانند یک لشکر دور برد است به طوریکه اهداف خود را از مقابل رودخانه مورد حمله قرار می دهد. هزینه استفاده از آن برای شما 3 اکسیر است.

 

 قله یخ زده (Frozen Peak)

دسته عادی(common):

 • کارت روح یخی(Ice Spirit)، درهنگام احضار این کارت به سمت نیروهای دشمن گلوله یخی پرتاب می کند و دسته یا گروهی از سربازهای دشمن دچار یخ زدگی می شوند. برای استفاده از آن باید یک اکسیر پرداخت کنید.
 • کارت غول گلوله برفی(Snowball Giant)، این کارت که به صورت طلسم است در صورت استفاده، سرعت نیروهای دشمن به مدت 2.5 ثانیه کاهش پیدا می کند و به غیر از نیروهای بسیار قوی دشمن تا محدود 2.5 مربع آسیب می رساند. برای استفاده از آن باید 2 اکسیر هزینه کنید.

کارت دسته کمیاب(Rare):

 • کارت غول یخی (Ice Golem)، فقط به ساختمان های دشمن حمله کرده و از سرعت بسیار کمی برخوردار است. قدرت دمیج و آسیب رسانی کمی دارد. زمانی که غول یخی از بین برود سربازهای اطراف خود را به مدت 2 ثانیه در حالت آهسته نگه می دارد. شما برای آماده کردن آن تنها به 2 اکسیر نیاز دارید.
 • کارت الکسیر کالکتور(Elixir Collector)، این کارت که جز کارت های ساختمانی محسوب می شود. باعث افزایش میزان تولید اکسیر می گردد.

دسته حماسی(Epice):

 • کارت بولر(Bowler)، کارتی که درمیدان های نبرد می تواند به عنوان برگ برنده شما در مسابقه عمل کند. این هیولای آبی رنگ که هیکل درشتی دارد با غلتاندن تکه سنگ هایی که در اختیار دارد و پرتاپ آنها به سمت سربازان و ساختمان های دشمن به آنها خسارات سنگینی وارد می کند و به 5 اکسیر نیاز دارد تا با شما همراه شود.
 • کارت فریز(Freeze)، این کارت که برای فریز و یخ زدن نیروهای دشمن برای یک مدت زمان مشخص استفاده می شود در بین بازیکنان حرفه ای کلش رویال از محبوبیت بالایی برخوردار است. محدودیت تاثیر گذاری این کارت در حدود 3 مربع است که می توانید با صرف 3 اکسیر آن را احضار کنید.

دسته افسانه ای(Legendary):

 • کارت جادوگر یخی(Ice Wizard)، یک سرباز نظامی با نقاط ضعف متوسط و میزان خسارت کم است. حملات جادوگر یخی باعث کاهش سرعت دشمن به اندازه 35% می شود. این مرد چشمان آبی و لباس های ضخیمی برتن دارد و برای استفاده از آن به 3 اکسیر نیاز خواهید داشت.

دسته عادی (common):

 • کارت گروه گوبلین ها(Goblin Gang)، این کارت از جمله کارتهای است که قابلیت اتک زمینی و هوایی را دارد و می توانید با پرداخت 3 اکسیر آن را به خدمت بگیرید. این کارت بعد از احضار 5 گوبلین از آن خارج می شود که سه تای آن خنجر به دست هستند که به نیروهای زمینی حمله می کنند و دوتای دیگر برای اهداف زمینی و هوایی کاربرد دارند.

دسته کمیاب(Rare):

 • کارت دارت گوبلین (Dart Goblin) یکی از کارت های مرموز است که استفاده از این کارت باعث احضار یک گوبلین بسیار سریع می شود که از دهان خود برای نابود دشمنان دارت پرتاب می کند. این گوبلین بسیار سریع در یک محدوده اتک به اندازه 6.5 مربع به دشمنان خود حمله می کند و برای اینکه بتوانید آن را احضار کنید به 3 اکسیر نیاز خواهید داشت.
 • کارت زمین لرزه (Earthquake) ، برای استفاده از آن در هنگام مواجه با دشمن باید 3 اکسیر پرداخت کنید. برای از بین بردن ساختمان های کوچک و کاهش سرعت واحد ها بکار می رود و صدمه زیادی را به ساختمان های بزرگ وارد می کند.

دسته حماسی(Epice):

 • کارت گوبلین جاینت (Goblin Giant)، قفل این کارت در جنگل آرنا (Jungle Arena) باز می شود و هزینه استفاده از این کارت 6 اکسیر است که نقاط ضعف زیادی داشته و خسارت کمی وارد می کند.

دسته افسانه ای (Legendary):

 • کارت راهزن (Bandit)، او یک نظامی با نقاط ضعف متوسط است و با توانایی که در دور زدن اهداف دارد می تواند خسارات مضاعفی را به دشمن وارد کند همچنین به خاطر چابکی این سرباز از آسیب های زیاد مصون است. هزینه لازم برای استفاده از این کارت 3 اکسیر است.

 

 کوهستان خوک(Hog Mountain)

دسته عادی (common)

 • کارت فایر کراکر(Fire Cracker)، در این کارت شما می توانید با احضار 3 گلوله آتشین به سمت دشمن حمله کرده و خود را بر روی آنها بیاندازید برای استفاده از این کارت باید 2 اکسیر پرداخت شود.
 • کارت بربرهای نخبه (Elite Barbarian) ، این سربازها نسبت به بربرهای عادی سریع تر، محکم تر و قوی تر هستند و قدرت آسیب رسانی نسبتا بالایی دارند. برای استفاده از آنها در میدان نبرد باید 6 اکسیر پرداخت کنید.

دسته کمیاب(Rare):

 • کارت باتل هیلر(Battle Healer)، که خود را به عنوان یک شفا دهنده معرفی کرده است با استفاده از قدرت شفا بخش خود به پشتیبانی از نیروهایتان در برابر دشمان می پردازد. این پری شفا دهنده شما برای حضور در میدان نبرد به 4 اکسیر نیاز دارد.
 • کارت برج بمب انداز (Bomb Tower)، یک بمب انداز بر روی برجک است. دمیج منطقه ای برابر با 6 مربع دارند میزان جان آن زیاد است و برای استفاده از آن در میدان نبرد باید 5 اکسیر پرداخت کنید.

دسته حماسی(ٍEpice):

 • کارت ارابه توپ(Cart Cannon)، که برای آسیب رسانی به نیروهای زمینی دشمن بکار می رود جان و دمیج متوسطی دارد و محدوده نبرد آن در 5.5 مربع تعریف شده، برای اینکه در میدان نبرد از آن استفاده کنید باید 3 اکسیر پرداخت کنید.

دسته افسانه ای(Legendary):

 • کارت رام رایدر(Ram Rider)، این زن دارای نقاط ضعف متوسط و میزان آسیب رسانی متوسطی است. این سرباز سوار بر قوچ بوده و ساختمانهای دشمن را مورد هدف قرار می دهد و قوچ او نیز به نیروهای دشمن حمله می کند. هزینه استفاده از این کارت 5 اکسیر است.
 • ماهیگیر(Fisherman)، این سرباز با نقاط ضعف کم و میزان آسیب رسانی پایین است. او می تواند با پرتاب قلاب نیروهای دشمن را به سمت خود بکشد یا خود را به سمت ساختمان های دشمن پرت کند. هزینه استفاده از این سرباز 3 اکسیر است.

 

 دره برقی(Electro Valley)

دسته عادی(common):

 • کارت تسلا (Tesla)، یک برجک الکتریکی است که به نیروهای زمینی و هوایی دشمن حمله می کند و جزء آن دسته از کارت های دفاعی پرطرفدار است. هزینه ای که برای استفاده از آن باید پرداخت کنید 4 اکسیر است.

دسته کمیباب(Rare):

 • کارت جرقه زن (Zappies)، این کارت 4 اکسیر برای استفاده در نبرد با دشمن نیاز دارد و همانند زپ عمل میکند. نیروهای حریف را بی حس کرده و سرعت عملکرد پایینی دارد از این نیرو نمی توان برای اهداف هوایی استفاده کرد.
 • کارت اکسیر گولم (Elixir Golem) برای آماده شدن به سه اکسیر نیاز دارد. پس از نابودی خود نیز به اکسیر گولومیت تبدیل شده و در صورت شکست، با دو اکسیر گولومیت کوچکتر جایگزین می شود. وقتی این دو اکسیر شکست بخورند تبدیل به دو حباب می شوند. در نهایت بعد از بین رفتن این دو حباب یک اکسیر به شما تعلق می گیرد.

دسته حماسی(Epice):

 • کارت اژدهای الکتریکی (Electro Dragon) ، قفل این کارت از آرنای 11 باز می شود. یک اژدهای در حال پرواز است که نقاط ضعف کم و قدرت تخریب بالایی دارد و حمله آن به صورت یک رعد و برق زنجیره وار است. برای اینکه در میدان نبرد از آن بهره مند شوید باید 5 اکسیر خرج کنید.

دسته افسانه ای(Legendary):

 • کارت غول الکتریکی (Electro Giant)، این سرباز یک لشکر تک نفره است که قدرت ضربه بالایی داشته و نقاط ضعف آن بسیار کم است و به طور کلی به یک غول شباهت دارد و دارای یک عینک، دستکش و یک ژنراتور است که به پشت خود بسته است. برای استفاه از آن باید 8 اکسیر پرداخت کنید.

کارت ارابه آتش (Cannon Cart)، یک ارابه آتش با برد متوسط است وقتی که چرخ های آن نابود می شود به صورت یک توپ ثابت به اهداف دشمن حمله می کند. شما برای همراهی این ارابه باید 5 اکسیر پرداخت کنید.

 

شهر اسرار آمیز(SPOOKY TOWN)

دسته عادی(common):

 • کارت های محموله سلطنتی(Royal Delivery)، این یک کارت طلسم دفاعی است که به واحد های زمینی و هوایی دشمن آسیب وارد می کند و برای استفاده از آن به 3 اکسیر نیاز دارید.
 • جفت اژدهای اسکلتی(Skeletal Dragon) ، این دو نیرو از قدرت و آسیب رسانی کمی برخورداند و برای استفاده از آنها به 4 اکسیر نیاز دارید.
 • کارت جلاد (ٍExecuttioner)، این سرباز به دلیل نوع عملکردش در میدان نبرد مورد علاقه بسیاری از افرادی است که به صورت حرفه ای بازی کلش رویال انجام می دهند. جلاد در هنگام نبرد تبری را که به همرا ه خود دارد به سوی سربازها و ساختمان های دشمن پرتاب می کند و باعث نابودی آنها می گردد. شما برای حضور این سرباز در میدان نبرد باید 5 اکسیر هزینه کنید.

دسته افسانه ای(Legendary):

 • کارت روح سلطنتی (Royal Ghost)، تا زمانی که دشمن اولین ضربه را وارد نکرده به صورت نامرئی بوده و بعد از وارد آمدن اولین ضربه پدیدار می شود. این کارت که از آن به عنوان یک مهره تهاجمی یاد می شود در بسیاری از نبردها می تواند مفید باشد. این کارت نقاط ضعف کم و میزان آسیب رسانی بالایی دارد. برای استقرار این کارت در میدان نبرد شما باید 3 اکسیر هزینه کنید.
 • کارت قبرستان((Graveyard، یک نیروی محافظ است. برای استفاده از آن در میدان نبرد باید 5 اکسیر هزینه کنید. گستره این طلسم در حدود 5 مربع است همزمان با شروع فعالیت آن در میدان نبرد به صورت پیوسته 20 اسکلت از زمین برخواسته و به دشمن حمله می کنند.

در آرنای 13 که به میدان نبرد افسانه ای معروف است پا به بخش جدیدی از بازی کلش رویال می گذارید که در آن چالش های جدیدی وجود دارد در این آرنا لیگ ها شروع میشوند و نصف کاپی را که از ابتدای آرنا تا مرحله 12 بدست آورده اید از شما پس گرفته می شود و به عبارتی کاپ شما در این مرحله نصف می شود.

در بازی کلش رویال با توجه به تعداد کاپ هایی که بدست می آورید وارد لیگ ها می شوید که این لیگ ها عبارتند از لیک های چالشی، حرفه ای، قهرمانی، قهرمانی بزرگ، قهرمانی سلطنتی، قهرمانی نهایی. در این نوع از چالش ها هیچ نوع کارتی به شما تعلق نمی گیرد.

این بازی در مجموع 14 صندوق دارد که در طول بازی با توجه به عملکرد شما مانند برنده شدن در یک بازی، جمع کردن تاج و یا خریدهایی که انجام می دهید از این صندوق ها به شما اهدا می شود که دارای جوایز مختلفی است و در هر کدام از این صندوق ها (به غیر از حماسی) امکان گرفتن کارت افسانه ای وجود دارد اما در این صندوق ها به هیچ وجه به شما طلا یا الماس به عنوان پاداش داده نمی شود.

اعطای هر یک از این نوع صندوق ها به صورت شانسی نیست بلکه بر اساس یک فرایند خاصی صورت می گیرد که در بازی پیش بینی شده است.

جمع بندی:

بازی کلش کلش رویال از مکانیزم جالبی بهره می گیرد به طوریکه اگر پس از طی مراحل آموزشی بازی، آن را به صورت کامل  فرا بگیرید و سپس بتوانید مستقیما وارد میدان نبرد شده و شروع به کسب افتخارات درمیدان Arena کنید، بعد از هر پیروزی به مراحل بالاتر خواهید رفت.

کلش یک بازی آنلاین رقابتی است که میزان اعتیادآوری آن کم است اما شرکت در تورنمنت ها و مسابقات ممکن است استرس و هیجان زیادی را در میان کاربران به خصوص جوانان و افراد کم سن سال ایجاد کند. طراحی بازی به صورت کارتونی است و خبری از افکت های واقع گرایانه در نبرد بازی وجود ندارد و می تواند مناسب ترین بازی برای یک طیف وسیعی از افراد کم سن و سال تا جوانان در نظر گرفته شود.