تغذیه مناسب باعث پیشرفت شما در ورزش های الکترونیک می شود

بسیاری از افرادی که به صورت حرفه ای بازی می کنند از یک مربی تغذیه بهره می برند. تغذیه یکی از عوامل مهم در به حداکثر رساندن موفقیت در ورزشها و افزایش مدت زمان بازی حرفه ای است.

تغذیه مناسب باعث شفافیت ذهنی، تصمیم گیری صحیح در حین بازی، تقویت مهارت های حرکتی، تمرکز، سلامت روان، افزایش سطح انرژی بدن و سلامتی کلی بدن می گردد.

اگر شما هم یک گیمر حرفه ای هستید یا قصد تبدیل شدن به آن را در سر می پرورانید، گزینه های غذایی مناسب برای شما شامل موارد زیر است:

1-زغال اخته

این میوه غنی از اکسیدان و اسید گالیک است که به محافظت از مغز در برابر استرس ها کمک شایانی می کند.

2-آووکادو

این میوه سرشار از چربی غیر اشباع است. ویتامین هایی نظیر ویتامین B و ویتامین K به بهبود عملکرد شناختی، به ویژه تمرکز و حافظه کمک می کنند.

3- گردو

آجیل ها منبع خوبی از پروتئین و چربی های سالم هستند و به طور مشحص گردو سرشار از آنتی اکسیدان، ویتامین ها و مواد معدنی از جمله اسیدهای چرب امگا 3 است که برای مغز و قلب بسیار مفید هستند.

4-سبزیجات به خصوص سبزیجات برگ دار

زمانی که صحبت قدرت و توانایی مغز می شود سبزیجات برگ دار باید در بشقاب شما جای خاصی داشته باشند. این سبزیجات بهتر است شامل کلم، اسفناج، کلم بروکلی و… باشند که سرشار از ویتامین k، لوتئین، فولات، بتاکاروتن هستند.

5-ماهی قزل آلا

منبعی غنی از اسید چرب امگا 3 است که مصرف مداوم آن تا حد زیادی از میزان اضطراب و افسردگی را کاهش می دهد.

6-روغن زیتون

این ماده غذایی غنی از پلی فنول است و می تواند نقش موثری در یادگیری و تقویت حافظه داشته باشد.

همچنین به یاد داشته باشید به دلیل این که در این بازی ها بیشتر مغز انسان درگیر است تا جای ممکن از استفاده موادی که ارزش غذایی کم تری دارند دوری کنید.

هیدراتاسیون برای گیمرها بسیار ضروری است کمبود آب در بدن می تواند بر عملکرد شناختی و حرکتی تاثیر منفی بگذارد بنابراین نوشیدن مرتب آب باعث هیدراته شدن می شود متخصصان بهداشت توصیه می کنند که روزانه به طور مرتب 8 لیوان آب مصرف شود.

گیمرها حرفه ای چه ساعتی و چند ساعت باید تمرین کنند؟

پاسخ دقیقی برای این سوال وجود ندارد زیرا همه چیز به شما بستگی دارد. براساس انگیزه شما  اینکه چقدر قادر خواهید بود روی یک بازی تمرکز کنید.

مهمترین چیز برای تمرین انجام بازی، به اندازه ای باید باشد که صدمات جسمانی برای فرد در پی نداشته باشد زیرا تمرین بیش از حد باعث می تواند نتیجه عکس برای شما حاصل شود.

به طور میانگین در طول روز 7 الی 9 ساعت مناسب است که نسبت به سطح بازیکن حرفه ای می تواند متغیر باشد. این تمرینات شامل تمرین تیمی، بحث استراتژی و برنامه های دیگر هستند.

اگر شما یک بازیکن حرفه ای نیستید بازهم مطالب ذکر شده شامل حال شما خواهد بود. شما با پیشرفت در بازی و علاقه ای که در طول بازی نسبت به آن پیدا خواهید کرد انگیزه پیدا می کنید که زمان بیشتری را صرف تمرین نمایید.

بازکنان حرفه ای قادر هستند ساعت ها بازی را انجام دهند و زمان تمرین نیز به بازیکن بستگی دارد. برای مثال اگر مسابقه در پیش رو باشد تمرین آنها ممکن است ساعت ها طول بکشد و اگر تورنمنتی درپیش نباشد میزان تمرین آنها به حداقل ممکن می رسد.

ساعت خواب گیمرها باید چگونه باشد؟

گیمرهای حرفه ای بسیاری از وقت خود را در خانه سپری می کنند و اکثرا طول روز را صرف بازی می کنند و از این راه به درآمد می رسند.

گرچه محبوبیت این نوع بازی ها در حال افزایش است اما خیلی زود متوجه می شوید که این نوع بازی ها برای شما خسته کننده شده است و نیاز به استراحت بیشتری دارید.

مثل هر شخص دیگری شما باید استعداد درونی داشته باشید تا بتوانید به اوج برسید این امر برای شما آسان نیست و برای پیروزی در میدان رقابت باید استراحت را هم در نظر بگیرند. هر گیمر باید به طور متوسط 8 ساعت خود را صرف خوابیدن کند. این یک امر بسیاری حیاتی است چون ذهن به دلیل درگیر بودن در طول بازی به شدت خسته و فرسوده می شود و برای بازیابی قدرت خود به استراحت در یک مکان کاملا ساکت و آرام نیاز دارد.

حالا که به اینجا رسیدیم، بیاید نقش مربی در حرفه ای شدن رو هم بررسی کنیم. در ادامه این مطلب همراه ما باشید.