گیمرها به چه ابزاری نیاز دارند؟

اگر می خواهید پا به دنیای ورزش های الکترونیک بگذارید و تبدیل به یک گیمر حرفه ای بشوید شما به پیش نیاز هایی باید دسترسی داشته باشید از جمله آنها به یک کامپیوتر مخصوص گیم است که از لحاظ سخت افزاری مناسب برای گیم باشد.

  • هدست وسیله ای بسیار مهم برای هر گیمر: مهم نیست که به چه کاری مشغول هستید این وسیله ارتباطی برای شما بسیار حائز اهمیت خواهد بود. در انتخاب هدست دقت کنید زیرا هدست نامناسب باعث ایجاد سردرد در شما می شود و کیفیت بد صدا می تواند بر میزان توانایی شما در حین بازی تاثیر بگذارد. یک هدست خوب دارای صدای شفاف، متعادل و بدون هیچ باز خوردی است.
  • مانیتور یکی دیگر از اقلامی است که در بازی های ویدیویی بسیار مهم است داشتن یک تصویر کاملا واضح می تواند تفاوت بین برد و باخت شما را تعیین کند. برخی از مانیتوورهای LED مخصوص بازی ساخته شده اند که میزان تاخیر ورودی به مانتیور در آنها در حد بسیار ناچیز است. در برخی از این مانیتورها تاخیر تنها در حد 19 میلی ثانیه است.
  • یک موس گیمینک به شما این امکان را می دهد که بتوانید ساعت ها بدون احساس خستگی از آن استفاده کنید. ماوس گیمرها با ماوس های معمولی چند تفاوت اساسی دارد که در این قسمت به تفاوت آنها اشاره می کنیم:

حسگرهای نوری که در ماوس وجود دارد بسیار حساس هستند. ماوس های مخصوص بازی سنسورهای نوری بیشتری دارند که بتوانند کوچکترین حرکات را با سرعت بیشتری نسبت به ماوس استاندارد تشخیص بدهند.

همچنین دارای دکمه های بیشتری هستند یک ماوس مخصوص گیمرها حداقل باید دارای یک چرخ اسکرول با قابلیت کلیک باشد و یک دکمه برای تنظیم حساسیت و دو دکمه در زیر انگشت شست شما قرار بگیرد این دکمه های اضافی می تواند نجات دهنده شما در طول بازی های رقابتی باشد.

  • کیبورد یکی دیگر از تجهیزات مهم و حیاتی مورد استفاده گیمرها است. در انتخاب کیبورد باید عواملی مانند نوع کیبورد، جنس کیبورد، با سیم یا بی سیم بودن، مقاومت کالا، ارتفاع دکمه ها، نور پس زمینه یا همان بک گراند، قیمت کیبورد و در آخر همخوانی با سیستم شما را مورد ارزیابی قرار دهید.

تمامی هدست از یک قطعه به اصطلاح درایو که برای تولید صدا استفاده می شود، تشکیل شده است. از همین رو این قطعه انواع و کیفیت های متفاوتی دارند. از جمله پارامترهای مهم در این درایو قطر آن است. یعنی قطر بیشتر برابر با صدای بیشتر است. اما در برخی دیگر از هدست ها از دو یا چند درایو بهره می برند که باعث ایجاد صدای 7.1 کاناله می شود این نوع صدا بیشترین محبوبیت را در میان گیمرها دارد زیرا به آنها در حین بازی کمک شایانی خواهد کرد. البته ناگفته نماند که با پیشرفت تکنولوژی با استفاده از نرم افزار های مخصوص امکان ایجاد صدای 7.1 کاناله نیز تا اندازه ای به وجود آمده است.

وقت اون شده که درآمدهای یک گیمر حرفه‌ای رو بررسی کنیم. این بخش جذاب رو از دست ندید و همراه ما باشید.