بررسی تجهیزات گیمینگ DX RACER

 

کمپانی dx racer فعالیت خود را در سال 2001 با طراحی و تولید صندلی خودروهای لوکس و اسپورت شروع کرد. سال 2006 نقطه تحولی بود که این شرکت در آن قدم گذاشت و برای اولین بار به عنوان اصلی ترین برند تجاری تولید کننده صندلی های بازی و ورزش های الکترونیک مطرح گردید.
در سال 2008  این شرکت تولید صندلی‌های گیمینگ با قاب فولادی را شروع کرد و در سال 2012 صندلی‌های گیمینگ الهام گرفته از صندلی‌های اتومبیل‌های F1 را به بازار عرضه نمود.
کمپانی DXRacer به دلیل تجربه‌هایی که در سالهای گذشته در زمینه‌ی تولید انواع صندلی بدست آورده‌ بود توانست به سرعت پیشرفت کند و به لطف سرمایه‌گذاری‌های متعددی که در زمینه تحقیق و توسعه و نوآوری‌های جدید خود انجام داده بود، موفق به تولید طیف وسیعی از محصولات شد.
DXRacer به عنوان برترین برند تولید کننده صندلی های بازی شهرت جهانی دارد. دفتر مرکزی این شرکت در میشیگان ایلات متحده آمریکا واقع شده است. اما نمایندگی‌های آن در نزدیک به 120 کشور جهان وجود دارد.
از جمله محصولات تولید شده در شرکت DXRacer، می توان به تولید انواع صندلی‌های گیمینگ، صندلی‌های شبیه‌ساز بازی و صندلی‌های کنسول بازی همراه با لوازم جانبی آنها اشاره کرد.
محصولات کمپانی DXRacer بیشتر برای گیمرها طراحی شده و محبوبیت خاصی در میان طرفدارن ورزش‌های الکترونیک دارند.

 

 

ویژگی‌های صندلی‌های گیمینگ برند DXRACER

 

همانگونه که قبلا هم اشاره شد تمامی محصولات تولیدی این شرکت بر اساس اصول آرگونومیک طراحی شده‌اند و برای بسیاری از گیمرها به خصوص گیمرهای حرفه‌ای که هشت ساعت و یا بیشتر از آن را در طول روز به نشستن اختصاص می‌دهند یک گزینه بسیار مناسب محسوب می‌شود. به طوریکه مانع از خستگی و گرفتگی عضلات در این افراد می‌گردد.
یکی از مهمترین ویژگی‌ها در صندلی‌های مخصوص گیمرها که بسیاری از افراد به آن توجه نمی‌کنند اندازه و سایز صندلی است. صندلی های این کمپانی به گونه‌ای طراحی شده‌است که گیمر با توجه به حجم فیزیکی خود از لحاظ قد و وزن می‌تواند آن را تنظیم کند. تمامی محصولات این کمپانی مشخصات خاصی دارند به طور مثال صندلی CE120 مناسب برای کسانی است که حداکثر وزن آنها 136 کیلوگرم و حداقل قد 183 سانتی‌متر باشد. البته مدل‎های متنوع دیگری نیز وجود دارند که با توجه به نیاز گیمرها طراحی و ساخته شده‌اند.
اما به لحاظ شکل ظاهری این محصول نسبت به بقیه صندلی‌های مختص گیمرها تا حدودی دارای طراحی متفاوتی بوده و طراحی آن الهام گرفته از خودروهای مسابقه ای است. این مدل صندلی دارای ظاهری نسبتا خشن و زاویه‌دار است ولی در عین حال بسیار شکیل بوده و نه تنها گیمرها می‌توانند از آن استفاده کنند بلکه می توان آن را در دفاتر اداری نیز مورد استفاده قرار‌داد.