معرفی REKKLES بازیکن رشته LEAGUE of LEGENDS

 

کارل کارتین اریک لارسون معروف به rekkles، در 20 سپتامبر 1996  در شهر گوتنبرگ آلمان متولد شد. او که اکنون بازیکن حرفه ای لیگ افسانه ای سوئد در تیم G2 Esports است قبلا برای تیم های Fnatic، Aliacnce  و Elements بازی می کرده است.

Rekkles در سال 2015 برای تیم Fnatic  در تورنمت دوره ای LCS Summer EU   بازی کرد و این تیم در طول یک فصل بازی، در هیچ یک از مسابقات شکست نخورده و توانست پس از راه یابی به مسابقات نیمه نهایی قهرمانان اروپا جواز شرکت در مسابقات قهرمانی جهان برای سال 2015 را دریافت کند.

این بازیکن در سال 2012 پس از آسیب دیدن رباط صلیبی خود در فوتبال برای همیشه این ورزش را کنار گذاشت و از آنجایی که به بازی های ویدیویی علاقه مند بود  وارد دنیای ورزش های الکترونیک شد.

کارل از سال 2012 بازی در رشته ورزشی league of legends را شروع کرد و برای تیم هایPlaying Ducks و PAH بازی می کرد همزمان در تیم های BLACK و SK Gaming نیز عضویت داشت.

کارل از همان ابتدا نیز می توانست با تیم های بالاتر از سطح استاندارد مسابقات را ادامه دهد. وی در نوامبر سال 2012 با تیم fnatic  به عنوان بازیکن AD  کار خود را شروع کرد.

از آنجایی که او قادر به انجام مسابقات در LCS  نبود در لیگ دسته دوم Fnatic   بازی می کرد اما بعد از چند ماه این لیگ منحل شد.

 

در ماه می سال 2013 به عنوان بازیکن آزاد در تیم های YoungBuck ، Shook v2 ، cowTard و Unlimited بازی کرد و پس از مدتی با عقد قرار دادی به تیم گرگ های کپنهاک پیوست اما این توافق زمان زیادی دوام نداشت دوباره از این تیم هم جدا شد و در سال 2014 دوباره به تیم Fnatic پیوست.

Rekkles همکاری خود را با Fnatic در فصل مسابقات قهرمانی جهان IEM Season VIII آغاز کرد. این تیم تا مرحله نیمه نهایی در رشته  league of legends پیش رفت و در مرحله پایانی با شکست مقابل KT Rolster Bullets به مقام دومی این دوره از مسابقات قناعت کرد.

با توجه به عملکرد خوب Rekkles در Fnatic  آنها در سال 2014 بار دیگر جواز حضور در مسابقات جهانی ستارگان پاریس را دریافت کردند اما در این مسابقات نیز با قبول شکست در برابر تیم قدرتمند جهان SK Telecom T1 K نتوانستند به مرحله نیمه نهایی برسند.

 

شروع فصل جدید برای Rekkles در Fnatic چندان امیدوار کننده نبود و این تیم برای 7 هفته نتوانست به جمع دو تیم برتر لیگ اروپا راه یابد.

پس از این ناکامی های پیاپی در این تیم، وی بالاخره از تیم Fnatic  جدا شد و در 24 نوامبر 2014 به تیم الیانس پیوست و با این تیم تا مرحله نیمه نهایی پیش رفت ولی در مقابل تیم Cloud9 شکست را پذیرفته و همراه با تیم SoloMid به مقام سومی رسیدند.

Rekkles به همراه PowerOfEvil ، Vizicsacsi ، Kikis و Sneaky نامزد دریافت جایزه MVP شد اما رای لازم را برای دریافت بهترین Sneaky را به دست نیاورد.

تیم Fnatic  بار دیگر Rekkles را برای پیوستن به این تیم دعوت کرد و او در مه 2015 به این تیم پیوست و در اولین فصل حضور خود توانست با رکوردی به یاد ماندنی حریف خود را با نتیجه 18-0 شکست دهد اما در فینال سری مسابقات قهرمانی اروپا با نتیجه نزدیک 2-3 بازی را به اوریگن واگذار کرد و به مقامی بهتر از دومی این سری از مسابقات دست نیافت.

در مسابقات جهانی 2015 ، Fnatic همراه با ahq Sports Sports Club ، Invictus Gaming و Cloud9 در گروه B  قرار گرفتند. آنها با 4 برد در گروه خود به عنوان تیم اول گروه به مرحله بعدی صعود کردند و تمامی بردهای خود را مدیون تلاش بی دریغ Rekkles بودند.

 

آغاز فصل 2016 آغاز به نمایش گذاشتن وفاداری Rekkles به تیم Fnatic بود و تا اوایل سال 2020 با این تیم به رکوردهای بی نظیر دست یافت.

او که پس از مدت کوتاهی دوری از تیم Fnatic به سرعت به این تیم بازگشته بود با کسب عناوین متعدد در LCS اروپا، خود را به عنوان یک بازیکن سطح بین المللی معرفی کرد. این بازیکن نه تنها در عرصه ورزش، بلکه در همه زمینه ها به عنوان یک بازیکن فروتن شناخته می شود و بسیاری از بازیکنان جهان احترام زیادی به او قائل هستند.

اما سال 2020 سال متفاوتی برای این بازکن بود و یک نکته را به همه یادآوری کرد اینکه هر اتفاقی ممکن است بیافتد او با وجود تلاش های بسیاری که انجام داده بود تا به حال با تیم Fnatic  به مقام قهرمانی جهان نرسیده بود او اکنون به این نتیجه رسیده است که برخی چیزها باید تغییر کند، به همین دلیل تصمیم به جدایی از این تیم گرفت. جدایی او از تیم Fnatic  کل اروپا را شوکه کرد وی از تصمیم خود برای ملحق شدن به تیم G2 Esports پرده برداشت این تیم یکی از بزرگترین رقیبان Fnatic  است وی اعلام کرد که قصد دارد با تیم جدید خود به چیزی کم تر از قهرمانی جهان فکر نکند و اکنون انگیزه او بیشتر از هر زمان دیگری است.

از نکات جالب توجه در مورد Rekkles می توان به عشق وافر او به خوردن ذرت بو داده قبل از هر بازی اشاره کرد. هوادران چینی، او را WeiXiao اروپا می دانند.

او که یک فوتبالیست با استعداد بود که در سن 14 سالگی به دلیل آسیب دیدگی این ورزش را کنار گذاشت و اکنون او به عنوان یک سوپر بازیکن در ورزش های الکترونیک شناخته می شود.

در سال 2017 به اولین بازیکنی تبدیل شد که در مسابقات لیگ اروپا به 1000 برد دست یافته بود و رکورد خود را در جولای 2019 به 1500 برد رساند که شاید استثنایی ترین نتیجه در تاریخ ورزش های الکترونیک در رشته league of legends باشد.